Galeria – kompozycje malarskie

Krystyna Patoleta (nazwisko panieńskie Motwicka)

Młada artystkaUrodziła się 16 grudnia 1986 r. w Toruniu. Od najmłodszych lat zdradzała zdolności plastyczne, w związku z czym rodzice postanowili je rozwijać w Galerii Twórczości Dziecka, następnie w Ognisku Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza. W tym czasie uczestniczyła w wielu konkursach, w różnych kategoriach wiekowych. Uczęszczała na dodatkowe zajęcia plastyczne przez cały okres nauki, do matury.
Po ukończeniu liceum dostała się na Wydział Sztuk Pięknych w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika – kierunek Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych o specjalizacji Plastyka Intermedialna. Ten ciekawy kierunek oferował kształcenie umiejętności w bardzo wielu dziedzinach sztuki (malarstwa, rysunku, fotografii, rzeźby, reklamy, grafiki komputerowej, pedagogiki, jak również sztuki użytkowej). Studentkę najbardziej interesowało malarstwo i fotografia-fotomontaże, ukazujące jej spojrzenie i komentarze do współczesnych problemów, trendów w obyczajowości czy sferze społecznej.
Krystyna Patoleta uczestniczyła w plenerze malarsko-rzeźbiarskim „Plener Malarski Bełchatów 2007 i w dwóch wystawach poplenerowych, w Bełchatowie i Toruniu.  W czasie studiów jej twórczość można było zobaczyć m.in. w Festiwalach Performance w CSW Toruń, w galerii Teatr Wiczy, Baju Pomorskim, Galerii 9,39.
 W ubiegłym roku ukończyła studia z wyróżnieniem. Od kilku miesięcy mieszka w Warszawie. W tym okresie odbyła staż w galerii „Schody”. Aktualnie pełni funkcję koordynatora artystycznego w Fundacji Edukacji Medycznej, Promocji Zdrowia, Sztuki i Kultury ARS MEDICA.

Comments are closed.