Obóz taneczny w Kulce dla dzieci ze wsi Banica ( gm. Uście Gorlickie) i Czyrna (gm. Krynica Zdrój)

Wakacje dla dzieci i młodzieży w Polskich miastach to przeważnie czas zabawy i wypoczynku. Jednak dla ich rówieśników z obszarów wiejskich, z różnych powodów, nie zawsze jest to okres wyjazdów, czy kolonii.

Fundacja "ARS MEDICA" od kilku lat pomaga niezamożnym dzieciom z terenów Beskidu Niskiego i Sądeckiego. W ubiegłych latach wspomogła zakup sprzętu medycznego dla ośrodków medycznych z miejscowości położonych w gminie Uście Gorlickie. W 2009 roku kilkakrotnie przekazano dary ( plecaki, przybory szkolne, stroje dla zespołu muzycznego we wsi Czyrna, komputery dla kilkorga dzieci, ubrania, obuwie itp.). Dary te przekazywano przy współpracy proboszcza i kierownika miejscowej szkoły. Zorganizowano również ( 2-krotnie) warsztaty muzyczne dla zespołów muzycznych i tanecznych, które prowadziła p. Ewa Kuklińska, znana piosenkarka i tancerka, obecnie także choreograf i dziennikarka.

Fundacja sfinansowała także wyjazd czterech dziewczynek na obóz taneczny zorganizowany w Kulce na mazurach. Był to pierwszy lub jeden z pierwszych wyjazdów rekreacyjnych dla tych dzieci, a zarazem możliwość poznania ciekawych ludzi, spędzenia w atrakcyjny sposób wolnego czasu.

Działalność Fundacji w tym projekcie wsparła Pani dr Małgorzata Gaworczyk, specjalista w zakresie dermatologii i medycyny estetycznej, a prywatnie sympatyk naszej Fundacji i Człowiek Dobrego Serca. Dzięki dofinansowaniu wyjazdu przez Panią Doktor, w obozie mogły uczestniczyć wszystkie wytypowane kandydatki!

Już po powrocie dziewczynki same zadeklarowały chęć pomocy, jako wolontariuszki, przy organizowanych w tamtym regionie przez Fundację "ARS MEDICA" kolejnych edycjach plenerów rzeźbiarsko-malarskich.